INFORMATOR DLA PUBLICZNOŚCI

American Cars Mania to wystawa motoryzacyjna, atrakcje i koncerty – słowem 3 dni doskonałej zabawy. Poniżej kilka podpowiedzi dla odwiedzających imprezę. Dojazd, program i co zabrać ze sobą poza dobrym humorem. 🙂

1. DOJAZD, PARKINGI I ORGANIZACJA RUCHU.

MIEJSCE IMPREZY

Impreza odbywa się w Miliczu, na terenie dawnego lotniska przy głównej drodze przelotowej przez miasto Krotoszyn – Trzebnica. Droga nr 15, ul. Trzebnicka.

PARKINGI

Wjazd na teren imprezy jak i na niestrzeżone parkingi dla publiczności znajdują się w przybliżeniu na wysokości skrzyżowania ul. Trzebnickiej i Sycowskiej. Samochody prosimy parkować tak aby nie zastawiać ciągów komunikacyjnych i dróg dojazdowych. Nie zostawiamy zwierzaków w samochodach.

ORGANIZACJA RUCHU

★ Dla zachowania płynnego i bezpiecznego ruchu zalecamy wjazd (i wyjazd) na imprezę przy zachowaniu prawego skrętu:
wjazd: jadąc z kierunku Krotoszyn skręcamy w prawo na teren imprezy
– wyjazd: z terenu imprezy i z parkingów – przy włączaniu się do ruchu skręcamy w prawo w ul. Trzebnicką w kierunku Trzebnicy. (na południe)
★ „Proszę zwracać uwagę na służby kierujące ruchem i stosować się do zaleceń.

ROWERY

Na teren imprezy można wprowadzać rowery z wyłączeniem strefy wystawy motoryzacyjnej i bezpośredniego przedpola sceny. Nie dopuszcza się jazdy rowerem po terenie imprezy – rower należy prowadzić idąc.

UWAGA!
NA TERENIE PARKINGÓW JAK I NA TERENIE IMPREZY OBOWIĄZUJE BEZWZGLĘDNE OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI DO 4.5 KM/H.

WJAZD NA TEREN IMPREZY

Publiczność prosimy o pozostawianie samochodów na wydzielonych parkingach, na teren imprezy wjechać mogą uczestnicy wystawy motoryzacyjnej, wystawcy, służby ratownicze i techniczne. Wjazd odbywa się na podstawie ważnych przepustek. Przy wjeździe znajduje się biuro organizatora, gdzie należy zgłosić się po przepustkę. Osoby przebywające w samochodzie wjeżdżającym na teren imprezy zobowiązane są do posiadania identyfikatora uprawniającego do wstępu na imprezę. Każdorazowo proszę stosować się do poleceń obsługi.

2. CO ZABRAĆ

„A. DOBRY HUMOR

B. UBRANIE ODPOWIEDNIE DO POGODY

 • ★ Impreza odbywa się w plenerze i konieczne jest zabranie nakrycia głowy, najlepiej typu kapelusz oraz kremów z wysokim filtrem UV. Zalecamy osłanianie skóry gdyż nawet przy drobnym zachmurzeniu słońce wywołuje opaleniznę przy odpowiednio długiej ekspozycji.
 • ★ Szczególnie pamiętajmy o chronieniu najmłodszych i osób starszych przed słońcem i skutkami upału. Należy pić dużo wody.„
 • ★ W przypadku przelotnego deszczu warto mieć ze sobą parasolkę (bez ostrego zakończenia) i płaszcze, kurtki, peleryny przeciwdeszczowe. Na terenie imprezy są miejsca gdzie można schować się przed deszczem – jednak nie pozwólmy takiej drobnostce na zepsucie naszych planów. SHOW MUST GO ON! „
 • ★ Na wieczorne koncerty coś cieplejszego typu bluza, polar itp.
 • „★ Teren imprezy jest dosyć rozległy i w całości porośnięty trawą. Sugerujemy wygodne sportowe, bądź trekingowe buty, szpilki mogą się nie sprawdzić. :)„
 • ★ Dla osób planujących późny powrót do domu – elementy odblaskowe!!!

C. ELEKTRONIKA

 •  ★ Naładowany telefon, kamerę i aparat fotograficzny. Wieczorem może przydać się latarka.

D. ZESTAW SWOICH LEKÓW

E. DROBNE PRZEKĄSKI I JEDZENIE DLA MALUCHÓW,

 • ★ którego nie kupisz w naszej strefie kateringowej (kaszki, mleko, przecierki). „
 • ★ Na terenie imprezy znajduje się punkt „serwisowy” dla najmłodszych – „pieluchowo”.

F. AKCESORIA DO PIKNIKOWANIA„

 • ★ Karimata, kocyk, rozkładane krzesełko turystyczne – tak. GRILL – NIE.

G. NIE ZABIERAMY ZE SOBĄ:

 • „„★ zwierzaków, płynów, szklanych opakowań, ostrych i niebezpiecznych przedmiotów, alkoholu w żadnej postaci, substancji zabronionych, dopalaczy, broni palnej i białej, gazu pieprzowego, substancji łatwopalnych, pojemników pod ciśnieniem, rac, flar i innych środków pirotechnicznych.
 • ★ Nie prowadzimy depozytu, w którym można powyżej wymienione zostawić.
3. Program
 • ★ Bezpośrednio przed imprezą warto wydrukować lub zgrać na komórkę program imprezy. Pozwoli on świadomie wybierać interesujące nas punkty i atrakcje.
4. DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
 • ★ Impreza jest dostępna dla wszystkich. Ze względu na jej plenerowy charakter należy mieć na uwadze, że wózki mogą poruszać się nie tak łatwo jak po chodnikach, czy asfalcie. Teren imprezy jest utwardzony i skoszony, jednak to wciąż teren zielony z drobnymi nierównościami i porośnięty roślinnością. Należy zachować ostrożność przy poruszaniu się na wózkach.
 • ★ Umożliwiamy oglądanie koncertów z miejsca dedykowanego osobom poruszającym się na wózkach – w tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt z nami.
 • ★ Na terenie imprezy nie występują bariery architektoniczne z wyłączeniem ogrodzeń i płotków. Jedyne utrudnienia mogą dotyczyć ekspozycji naszych wystawców (np. wejście po schodkach na pokład naczepy ciężarowej z ekspozycją wystawcy). W przypadkach takich prosimy o zgłaszanie się po asystę bezpośrednio do obsługi stoiska wystawcy.
 • ★ Osoby niewidzące bądź niedowidzące mogą wejść na teren imprezy z psem przewodnikiem w specjalistycznej uprzęży, jednak pies powinien mieć założony kaganiec. Pamiętajmy o naczyniu i wodzie dla pieska. Na życzenie zapewniamy asystę naszych wolontariuszy – prosimy o wcześniejszy kontakt z nami.
5. ZAGUBIONE DZIECI
 
 • ★ Jest to stresująca sytuacja, warto poświęcić chwilę na wykonanie drobnych czynności minimalizujących skutki odłączenia się dziecka od nas.
 • ★ Warto poinstruować dziecko, że w przypadku gdy potrzebuje pomocy może śmiało podejść do osób umundurowanych lub w kamizelkach odblaskowych. Dodatkowo wyposażamy naszego malucha w kartkę z danymi kontaktowymi – numery telefonów komórkowych do rodziców zdecydowanie ułatwią kontakt.
 • ★ Gdy zauważysz, że Twoja pociecha zniknęła zachowaj spokój, sprawdź ostatnie miejsca, w których byliście razem. Niezwłocznie powiadom służby organizatora podając imię, wiek, rysopis, cechy charakterystyczne (np typ i kolor ubranka). Koniecznie podaj do siebie dane kontaktowe.
 • ★ Sprawdzimy czy dziecko już nie zostało zauważone przez nasze służby i jeśli tak to będzie na Ciebie czekało pod naszą opieką.
 • ★ Jeżeli jeszcze nie dotarło do nas – ogłosimy komunikat ze sceny.
 • ★ Jeżeli zobaczysz obce dziecko bez opieki zainteresuj się czy nie odłączyło się ono od rodziców. Bądź czujny i w pierwszej kolejności sprawdź czy rodzice nie znajdują się w pobliżu. Jeżeli nie, sprawdź czy nie potrzebuje pomocy i powiadom nasze służby.
 • DZIECI BEZ OPIEKI OSOBY DOROSŁEJ NIE BĘDĄ WYPUSZCZANE Z TERENU IMPREZY ze względów bezpieczeństwa – tuż za wyjściem z naszego terenu znajdują się strefy parkingowe oraz ulica Trzebnicka o bardzo dużym natężeniu ruchu.
6. MIEJSCE SPOTKANIA NA IMPREZIE
 • ★ „Gdy wejdziesz na teren imprezy z rodziną lub osobami towarzyszącymi wyznacz miejsce spotkania na wypadek rozdzielenia się. Komórki mogą nie działać z powodu rozładowanej baterii lub przeciążenia sieci.
7. CENNE PRZEDMIOTY
 • ★ Warto zostawić w domu. Nie zabieramy ze sobą nadmiernej ilości gotówki, paszportów, a dokumenty ograniczamy np. do prawa jazdy. W przypadku zgubienia portfela będzie łatwiej odtworzyć jego zawartość.
8. ZWIEDZANIE STREFY WYSTAWOWEJ
 • ★ Strefa wystawowa jest czynna od rana i zamykana dla publiczności z chwilą rozpoczęcia wieczornych koncertów. Dokładne godziny będą podawane osobnym komunikatem na FB i stronie ACM.
 • ★ Zachowaj szczególną ostrożność przy oglądaniu ekspozycji, tak aby nie uszkodzić pojazdów. Na teren strefy wystawowej nie wprowadzamy rowerów aby przypadkowo nie zadrapac lakieru… Z tego samego powodu nie opieramy się o pojazdy pozując do zdjęcia – często nie pamiętamy, że nasze jeansy mają nitowane tylne kieszenie, a klamerka od kurtki jest metalowa…
 • ★ Wsiadanie do samochodów czy dosiadanie motocykli możliwe jest wyłącznie po wyraźnej zgodzie ich właściciela. Wszelkie czynności przy pojazdach wykonuje wyłącznie właściciel np otwieranie maski itp. Zachowajmy szczególną ostrożność w przypadku zbliżania się do samochodów z napojami, lodami czy jedzeniem… tapicerka nie zawsze da się doprać.
 • ★ Gdy robimy zdjęcie pojazdu często w kadrze znajdują się obce osoby – należy zapytać w takim przypadku czy możemy zdjęcie zrobić. Jeżeli zrobiliśmy zdjęcie i w czasie jego wykonania nie zauważyliśmy osoby w kadrze zróbmy zdjęcie jeszcze raz bez niej. Należy się powstrzymać od jakiejkolwiek publikacji zdjęcia zawierającego utrwalony wizerunek osoby trzeciej bez zgody. Analogicznie postępujemy w przypadku materiałów filmowych.
 • ★ Ponadto pomagajmy sobie wzajemnie. Gdy widzimy, że ktoś chce zrobić zdjęcie będzie miło jeżeli mu to umożliwimy nie wchodząc w kadr.
9. ZACHOWAJ CZYSTOŚĆ
 • ★ Na terenie imprezy znajdują się kosze i kontenery na śmieci. Sprzątamy po sobie jak i po swoich czworonożnych przyjaciołach. Nie rzucamy niedopałków na ziemię – to nic że są małe i prawie ich nie widać – w dużych ilościach tworzą niemiły efekt.
10. PALIMY W MIEJSCACH DO TEGO PRZEZNACZONYCH…
 • …lub z okazji ACM podejmujemy postanowienie o rzuceniu nałogu… 🙂
 • ★ W szczególności nie palimy (dotyczy również fajek i papierosów elektronicznych) w strefie kateringowej, pod namiotami, przy stoiskach, w strefie dla dzieci, w punktach medycznych, w biurze prasowym i innych obiektach organizatora, oraz w strefie przedpola sceny.
11. POMOC
 
 • ★ Jeżeli potrzebujesz pomocy lub widzisz, że ktoś inny tej pomocy potrzebuje natychmiast powiadom służby organizatora. W przypadkach uzasadnionych możesz też skorzystać z powszechnie znanych telefonów alermowych na pogotowie (999), policję (997) i straż pożarną (998) lub zadzwonić na wspólny numer alarmowy (112).
 • ★ Na terenie imprezy znajdują się służby porządkowe i ratownicze.
 • ★ Poza stałą obecnością karetki przy scenie zlokalizowany jest punkt medyczny.
 • ★ Przy wzywaniu pomocy pamiętaj aby dokładnie określić miejsce zdarzenia i jego charakter – pozwoli to na szybkie udzielenie pomocy.
 • ★ Nie kończ rozmowy telefonicznej bez zgody drugiej strony, wykonuj polecenia.
 • ★ Do czasu przybycia ratowników nie oddalaj się od osoby poszkodowanej i monitoruj jej stan.
 • ★ Poproś osoby w swoim pobliżu o pomoc.
 • ★ W przypadkach uzasadnionych udziel pierwszej pomocy.
12. PRZEBRANIA
 • ★ Obowiązkowe. Jeśli chcemy mieć szanse na uzyskanie nagrody specjalnej organizatora. Po terenie imprezy porusza się nasz przedstawiciel, który osobom efektownie przebranym bedzie wręczał nagrody. Zachęcamy do przebrania całej rodziny w klimacie odpowiednim do imprezy.
 • ★ Mamy nadzieję, że miło spędzisz u nas czas ze swoimi bliskimi. Naszą imprezę odwiedza bardzo dużo osób o podobnych zainteresowaniach – wzajemna życzliwość ułatwia nawiązywanie kontaktów i jest gwarancją dobrej zabawy.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji w każdej sprawie.

Do zobaczenia!

Translate »
Facebook